Mirai Ddos Hacking Tool Kaynak Kodu İndir

Blog geri dön

Mirai Ddos Hacking Tool Kaynak Kodu İndir

Mirai adlı DDoS programı gittikçe başımızı ağrıtacağa benzemekte. Geçenlerde Amerika ya tarihinin en büyük internet siber saldırısı gerçekleştirildi. Bu saldılar sadece zombi kullanıcılar ile gerçekleştirilmedi. Bu saldırılarda ilk defa evlerde internete bağlı akıllı cihazlar kullanıldı. Yapılan saldırılar aslında DDoS saldırısıydı. DDoS saldırıları kısaca size hizmet sağlayan server (sunucu) lara yüksek miktarda paket yollamak anlamına gelir.

Basit bir örnekle açıklayalık. Mesela facebook, twitter, instagram ın ortalama 5 milyon kullanıcısı var. Bunlar her sunucuya bağlandığında ya da bağlanmaya çalışırken karşı sunucuya bir çeşit ben girebilirmiyim sorusu soruyor. DDos Saldırılarında 5milyon kullanıcısı olan siteye 1 milyar kullanıcı girmeye çalışıyormuş gibi etki oluyor ve sunucu hepsine cevap vermeye kalkınca aşırı yavaşlıyor ya da kilitleniyor ve site ulaşılamaz hale geliyor. Size 1 kişi soru sorduğunda cevap verlebilirsiniz ama 1000 kişi aynı anda soru sorduğunda cevap veremez hale gelirsiniz. En basit anlatımı bu oluyor.

Eskiden sadece bilgisayarınız ya da cep telefonunuzda aktif edilmeyi bekleyen zombi programlarla yapılan bu saldırılar yeni bir boyut kazanarak evlerinizeki güvenlik kamera televizyon ve hatta buzdolabı gibi cihazlarınızın ip adresleri kullanılarak da gerçekleştirilmeye başlandı. Mirai bunu sağlayan DDoS saldırı programlarından biri. Mirai ilk olarak 10 Ekimde bir internet sitesine saldırarak adını duyurdu ve bu saldırı da saniyede 620 GB üzerinde trafik gerçekleştirerek adeta rekor kırdı. Amerika da yaşanan saldırının büyüklüğünün arkasında Mirai nin olduğu şüpheleri güçlendi. Mirai nin evlerdeki cihazlarınızı ele geçirmesini engellemek için kodları inceleyerek varsayılan şifrelerden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz.

Aşağıdaki linkten Mirai kaynak kodlarını inceleyebilirsiniz

 

Aşağıdaki adresde bu kodun kaynak kodları bulunmaktadır. Bu kodları indirip inceleyebilirsiniz. Kodlarda görüleceği üzere denemek üzere eklenmiş şifreler vardır. Asla ve asla bu tip basit şifreleri kullanmayın.

https://github.com/jgamblin/Mirai-Source-Code/

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön

Anında Ücretsiz SEO Denetiminizi Hemen Alın

Bizimle Sitenizi Üst Sıralara Taşıyın

En İyi SEO Özellikleri ve Metodolojileri. Rakiplerinizden daha iyi SEO

    Call Now ButtonHEMEN ARA
    WhatsApp WhatsApp